Стало відомо, як має зростати економіка України, аби наздогнати Польщу

Економіка України має зростати 20 років у середньому на 6% щорічно, щоб досягти сьогоднішнього рівня Польщі, часткові реформи та зростання середнім темпом у 4% вивішать це завдання лише наполовину.

Так вважає постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає «Інтерфакс-Україна».

«Це довгостроковий проект, неможливо завершити реформи протягом кількох років. Україна має підтримувати ці реформи всі 20 років, потрібне терпіння, щоб хоча б наздогнати сусідів», — сказав він на макроекономічній дискусії Американської торговельної палати в Києві.

Він уточнив, що йдеться про досягнення рівня ВВП на душу населення майже в $30 тис. за паритетом купівельної спроможності.

«Україні треба рости на 7% на рік, щоб наздогнати сусідні економіки», — підтримав його думку провідний економіст з питань регіону Європейського банку реконструкції та розвитку Димитар Богов.

За його словами, якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління порівняно з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку. «Основна загроза — це втрата макроекономічної стабільності, яка є основою зростання», — додав економіст ЄБРР.

Серед першочергових сфер, де Україна особливо відстає від країн Європи, представник МВФ назвав:

Серед інших секторів, де також є відставання, проте не таке значне, Люнгман назвав:

Представник МВФ описав три сценарії можливого розвитку України.

Перший сценарій передбачає повне реформування (подолання зазначеного вище відставання, ринок землі без обмежень) і зростання ВВП 6% щорічно, що дасть змогу населенню стати багатшими на 60% за 20 років і досягти сьогоднішнього рівня Польщі приблизно у 2038 році.
Другий варіант — часткові реформи (збереження розриву в судовій системі й ринок землі з обмеженнями) і зростання на 4%, що зробить населення багатшим лише на 20%.
У третьому сценарії — відкат реформ (без ринку землі) та зростання темпами до 1,5% — населення через 20 років стане на 20% біднішим, ніж сьогодні, вважає Люнгман.

Згідно з представленою презентацією, нинішній темп реформ в Україні — це сценарій між другим і третім.

Водночас заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Ніколайчук, який курирує макроекономічне прогнозування, зазначив, що офіційний показник ВВП на душу населення в Україні занижений, оскільки в ній високий рівень тіньової економіки (30-40%), і Держстат менше враховує реальне населення (37 млн замість 40-42 млн).

Джерело:
https://sprotyv.info/news/stalo-vidomo-yak-maie-zrostati-ekonomika-ukraini-abi-nazdognati-polshhu